top
ltop
AKTUALITY

AKTUALITY

O Bratrstvu Keltů
O našem sdružení
FESTIVAL BELTINE

BELTINE 2014
Ozvěny Beltine 2014
Ozvěny Beltine 2013
Ozvěny Beltine 2012
Ozvěny Beltine 2011
Ozvěny Beltine 2010
Ozvěny Beltine 2009
Historie všech Beltine

FACEBOOK

NAŠE AKCE PRO VÁS
Chystané
Akce Cotios
Nabídka akcí pro vás
Historie našich akcí
VYDÁVÁME
Zpravodaj
e-Kelta
ČLÁNKY O KELTECH
Svátky
Hudba, tanec
Řemesla
Historie
Ostatní
KONTAKT

Bratrstvo Keltů
kelt@beltine.cz

Písemný kontakt:
Bratrstvo Keltů
Korunovační 8
170 00 Praha 7

ASONANCE
Aktuální vystoupení
Prodej alb a zpěvníků
nejlepší české kapely
hrající irské a skotské
balady
O NAŠEM WEBU

Copyright
Bratrstvo Keltů
1997 - 2016
Webmaster
Tomáš Křivánek
Powered by phpRS

TOPlist

Počet zobrazených článků: 4 (z celkem 4 nalezených)

Kamenný kruh v Brodgaru.

(administrator, Historie, 06.11.2009)
Dnes tichý a mystický kamenný kruh v Brodgaru (ve starých záznamech též nazýván Circle of Loda) na hlavním orknejském ostrově je jedním z nejrozsáhlejších neolitických kamenných kruhů v Británii, který ve své době zřejmě plnil funkci rituálního a společenského centra celé oblasti.

Odhalení kamenného pomníčku ve Stradonicích

(administrator, Historie, 14.09.2007)
2. srpna 2007 uplynulo 130 let od objevení pokladu zlatých mincí na nejslavnějším keltském oppidu v Čechách - Hradišti u Stradonic.
U této příležitosti byl poblíž místa nálezu (na severním svahu Hradiště naproti zámku Nižbor) odhalen malý kamenný pomníček s letopočtem 1877 a zvětšenou kopií keltského zlatého statéru (mince je odlita z bronzu).

Petr Havlínek, archeo.cz

Vliv Keltů v dějinách

(administrator, Historie, 29.05.2006)
Keltové vstoupili do kosmického cyklu dvanácti konstelací zvěrokruhu na počátku vlády znamení Berana. Přibližně dva tisíce let trvající období Berana od roku 2 300 až do roku 150 B.C. (před Kristem) bylo osudové pro civilizační a kulturní vliv keltských kmenů v celé Evropě. Tato kultura byla v souladu s keltskou vírou o životní harmonii a duševním zdokonalování rozvoje lidského poznání. Keltské vzdělání, během jejich pozemského bytí, bylo založeno na ústním sdílení. Keltské společenství vyvolených druidů (kněží, soudců a rádců) dávalo přednost orálnímu předávání informací, neboť pouze oni byli nositeli paměti, vzdělání a v nutných případech také uživateli převzatého pisma (na mincích).

Keltové v Galícii: mýtus a skutečnost

(administrator, Historie, 20.02.2005)
Před několika lety se konala v Benátkách, v Paláci Grassiů, velká výstava o Keltech v Evropě. Poprvé jsme mohli vidět pohromadě umělecké předměty, zbraně, meče, zlaté přilby, zlatnické práce, dekorační umění forem a tvarů, které byly blízké všem návštěvníkům, i když přicházeli z velmi rozličných krajů Evropy. Výstavu doplňovaly mapy, které ukazovaly, že Keltové žili prakticky na celém našem kontinentě. Mohli jsme vidět graficky znázorněno, že Keltové jsou jedním ze společných prvků, které tvoří historickou jednotku, jíž říkáme Evropa, že jsou součástí našeho společného kulturního dědictví a společné paměti nás všech jako Evropanů.
Co může mít společného území ve střední Evropě - Česko, “Bohemia“, jehož název pochází ze jména jednoho z keltských kmenů, a Galicie, ležící na západním cípu Španělska, jejíž název (stejně tak jako Galie nebo Galitzia v Polsku) je odvozen od jména, kterým Římané označovali keltské kmeny?

Email Servis

Pro zasílání aktuálních informací vyplňte Vaši
e-mailovou adresu

oddělovač
Soutěže
neběží žádná soutěž

Výherci soutěží
oddělovač
rtop
lbot rbot
bot